Sziasztok! Most 5 könyvet szeretnék bemutatni nektek, amit mindenképpen ki szeretnék olvasni a nyáron. Ezek a regények nem most jelentek meg, de nekem csak most volt alkalmam beszerezni őket. Előre el kell mondanom, hogy csak annyit tudok ezekről a könyvekről ami a hátoldali szövegben benne van, szóval ha tök másra gondolok mint amiről valójában szól elnézéseteket kérem.
I. Maggie Stiefvater: A skorpió vágta
Ezt a könyvet a Könyvmolyképző adta ki és körülbelül 450 oldal.
Egyesek a győzelemért versenyeznek. Mások a túlélésért. Minden november elején sor kerül a Skorpió Vágtára. A lovasok megkísérlik uralmuk alatt tartani tengeri paripájukat, amíg át nem jutnak a célvonalon.
Egyesek túlélik.
Mások meghalnak.
A tizenkilenc éves Sean Kendrick a címvédő bajnok. Szűkszavú fiatalember, és ha gyötrik is félelmek, mélyen eltemeti őket, hogy senki se szerezhessen tudomást róluk.
Puck Connollyt más fából faragták. Sohasem tervezte, hogy indul a Skorpió Vágtán. Ám a végzet nem hagyott neki más választást. Benevez hát a versenyre – az első lányként valaha. S egyáltalán nincs felkészülve arra, ami várja.
Akárcsak sikerlistás Shiver-trilógiájában, a szerző, Maggie Stiefvater ismét megmutatja nekünk a töréspontot, ahol a szerelem és az élet egyaránt a legnagyobb akadályokba ütközik, és csak az erős szívűek képesek életben maradni.
A Skorpió Vágta feledhetetlen olvasmányélmény.
Ez a regény több dolog miatt került a lista elejére. Maggie Stiefvatertól már olvastam a Mercy Falls farkasait és nagyon megtetszett az írásmódja. Ahogy már a bemutatkozásnál említettem oda vagyok a fantasy könyvekért és még lovak is vannak benne, ami a második kedvenc állatom a kutyák után, már is nem lehetne jobban nekem való könyv. Szóval ha eddig nem lettem volna 100%-ig érthető, alig várom, hogy elolvashassam. Remélem nem okoz majd csalódást és tényleg arról fog szólni amire gondoltam a hátoldali szöveg elolvasása után.
II.Marie-Aude Murail:Lakótárs kerestetik
Ez a könyv is vörös pöttyös (Könyvmolyképző kiadó), terjedelme 220 oldal körül van.
Az érettségi előtt álló Kléber és bátyja, Barnabé, akit mindenki csak Sutyinak hív, egy párizsi albérletbe költözik, ahol már négy másik fiatal is lakik. Míg Kléber a gimiben gályázik, és azon agyal, hogyan tudna becsajozni, Sutyi Playmobil figurákkal játszik, meg Pupák úrral, a plüssnyulával, aki vigasza és elszakíthatatlan társa jóban-rosszban. Sutyi huszonkét éves, de értelmi fogyatékosként örökké kisgyerek marad. Kléber sosem tudja úgy magára hagyni, hogy ne csinálna valami galibát. Az elmegyógyintézetbe semmiképpen nem akarja visszadugni, de vajon elbírja-e a szülői felelősség rá nehezedő terhét? Marad-e ideje és energiája a saját életére?
Az együtt lakó fiatalok mindennapjai és ezzel együtt gondolkodásmódja apránként gyökeresen megváltozik Sutyi hatására. A „nagyok” bonyolult és álságos problémáira ez az egyszerű, hazugságra képtelen gyermek hoz mindannyiszor megoldást.
Hol komikus, hol könnyes fordulatokban bővelkedő regény a másságról, az elfogadásról és a feltétlen szeretetről.
Ezzel a könyvvel kapcsolatban már kevésbé nagyok az elvárásaim, de azért remélem jól lesz megfogalmazva a mondanivalója. Még csak ma érkezett meg de már szuper izgatott vagyok miatta. Mostanában kicsit jobban érdekelnek a kevésbé eseménydús, inkább elgondolkodtató könyvek .
III.Katie Alender: Bad girls don't die (A rossz lányok nem halnak meg)
A szenvedélyt csupán egy hajszál választja el a megszállottságtól…
Alexis kishúga, Kasey megszállottjává válik egy antik babának, de Alexis nem igazán foglalkozik a dologgal, mert Kasey egyébként is elég fura. Ami azt illeti, Alexist is furának tartják az iskolatársai és a szülei, sőt, még a saját goth haverjai is. A dolgok egyre különösebbek lesznek, amikor a régi házban, ahol a lányok laknak, különös dolgok történnek: ajtók nyílnak ki és csukódnak be maguktól, a víz felforr a meggyújtatlan gázon, és a kikapcsolt légkondicionáló úgy lehűti a levegőt, hogy látszik az ember lehelete is.
És Kasey is megváltozik. Kék szemei zölddé válnak, elkezd régiesen beszélni és több óra is kiesik az emlékezetéből. A legnyugtalanítóbb azonban Kasey ellenséges viselkedése: az addig kedves, babaszerető kislány eltűnik, az új Kasey pedig dühös. Alexis az egyetlen, aki megállíthatja a húgát – de mi van, ha a zöldszemű lány már nem is Kasey?
Mit tennél, ha a várost halálos veszély fenyegetné, de senki sem hinne neked?
312 oldalas könyv amit úgy ahogy az eddigieket is a Könyvmolyképző Kiadó adott ki. Ezt a példányt a könyvhéten szereztem be zsákba macskázás során. Előtte már hallottam erről a könyvről, de nem igazán keltette fel az érdeklődésemet. Nemrég megnéztem a moziban a Démonok között 2-őt és megjött a kedvem egy ilyen furcsa storyhoz. Mivel tizennégy éves kortól ajánlott remélem nem lesz nagyon ijesztő.
IV. Suzanne Selfors: Mentsük meg Juliát!
Két Júlia, két külön világ,
egyazon kétségbeesett elszántság...
A tizenhét esztendős Mimi Wallingford Broadway hírneves Wallingford klánjának utolsó sarja. Olyan életet kapott a sorstól, amelyről a legtöbb lány csak álmodozni szokott: ő játszhatja a főszerepet a családi színház Rómeó és Júlia című előadásában. Miminek azonban nem a színjátszás a leghőbb vágya. Elszánt küzdelmet indít hát, hogy a forgatókönyvet félredobva végre nekivághasson az orvosi pályafutás új kihívásainak.
A Verona városában élő Capulet család leányának, a tizennégy éves Júliának magányosan telnek napjai. Csapdába esett rabként örlődik a családot felörlő régi viszály, és anyja vasakaratának fogságában. Bármit képes lenne megtenni azért, hogy elkerülje a reá váró kényszerházasságot. Még attól sem riadna vissza, hogy betegséget színleljen - vagy valami sokkal veszélyesebbet. Az előadás alatt Mimi álmai végre valóra válnak: varázslatos módon megnyílik előtte a menekülés útja. Méghozzá nem is akárhová! Szívdöglesztő színpadi partnere, Troy Summer társaságában egyszer csak Shakespeare Veronájában találják magukat. Mimi megismerkedik a valódi Júliával, és többé nem hajlandó ölbe tett kézzel tűrni, hogy a történet tragikus véget érjen. Ám ha sikerül megmentenie új barátnőjét, ezzel megváltoztatja minden idők leghíresebb szerelmes meséjének végkifejletét is. Vajon Mimi és Troy megtalálhatja-e így a varázslatos visszavezető utat Broadway felé?
Szintén Könyvmolyképző kiadó és 296 oldalas. Ez a könyv már régóta a kívánság listámon pihent, de most a Lakótárs kerestetik-kel együtt beszereztem. Az egyik ismerősöm ajánlotta nekem, ezért jónak kell lennie. Nagyon érdekel a könyv végkifejlete. Hogyan jut vissza Mimi és Troy? Mimi megmenti a barátnőjét? Ha igen, hogyan alakul át a történet.
V. Anna Banks:Poszeidón
Emma barátnőjével, Cloe-val nyaral a tengerparton, amikor egy aprócska baleset során megismerkedik a jóképű Galénnal. Ez a találkozás valóban a véletlen műve? Emmának nincs lehetősége ezt kideríteni, mert egy tragédia beárnyékolja ottlétüket. A lány, miután hazatér, nehezen képes feldolgozni a traumát. Ekkor váratlanul ismét fölbukkan az ibolyakék szemű idegen.
Galén, a szirén herceg a szárazföldön kutat egy lány után, akiről azt hallotta, hogy talán ő az utolsó élő szirén, aki egyesítheti a tenger mélyén élő két uralkodóházat. Bár erőteljes kötődésük azonnal érezhető, Galén még sincs teljesen meggyőződve róla, hogy Emma az, akit keres. Végül a sok bizonyíték meggyőzi, hogy csakis Emma és különleges képessége mentheti meg a herceg országát. Galénnak szüksége van a lány segítségére – bármilyen kockázattal jár is. Vajon képes lesz Emma beváltani a hozzá fűzött reményeket? És vajon összefonódhat két ennyire különböző világ?
És igen, végre megérkezett az utolsó ami már nem KMK-s, hanem a Maxim kiadó adta ki. Az öt közül ennek a borítója tetszik a legjobban. Ezt is a könyvhéten vásároltam meg és először bántam a beszerzését, hogy már megint nem bírtam ki és egy új sorozat első kötetével állítok haza. DE hát ezek szírének és a sziréneknek ki tud ellenállni? Nem is tudom miért van ez a listám végén.
Remélem tetszett nektek ez a bejegyzés. Ha elolvastam őket írok róluk egy kis összefoglalót, hogy melyik, hogy tetszett. Remélem szép napotok van és ha van rá lehetőségetek adjatok egy esélyt a könyveiteknek, hogy elvarázsoljanak benneteket.